środa, 16 września 2009

Turystyka

Śródgórskie położenie wsi, walory klimatyczne i krajobrazowe, dobre zagospodarowanie turystyczne oraz rozwinięta komunikacja dojazdowa i wewnętrzna, czyni z Brennej atrakcyjną miejscowość wypoczynkową. Łącznie w ciągu roku w Gminie Brenna odpoczywa około 400 tysięcy turystów. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost nakładów na inwestycje turystyczne i ekologiczne oraz poszerzenie ofert usług na terenie gminy, należy liczyć się ze stałym wzrostem liczby turystów.

Łatwy dojazd, dostępność dla zmotoryzowanych, powoduje że Brenna, jako atrakcyjne letnisko, stanowi także bazę wypadową w okoliczne góry i jest dogodnym punktem wyjściowym na szlaki turystyczne Beskidu Śląskiego. Wędrujący turysta znajdzie nocleg w trzech górskich schroniskach: na Równicy, na Błotnym oraz na Magurze. Większość letnich szlaków turystycznych ma swoje warianty zimowe. Charakterystyczne ukształtowanie terenu, o łagodnych i zaokrąglonych partiach szczytowych, stwarza doskonałe możliwości uprawiania turystyki narciarskiej dla miłośników tej formy zimowych wędrówek. Entuzjastów "białego szaleństwa" przyciąga nie tylko piękno zimowego krajobrazu, ale także różnego rodzaju wyciągi narciarskie oraz liczne miejsca noclegowe i żywieniowe w samej wsi, a także - w okresie noworocznym - możliwość spędzenia tu wesołego Sylwestra w przepięknej zimowej aurze, biorąc udział w kuligach z pochodniami i innych atrakcyjnych imprezach, specjalnie dla gości przygotowywanych.

Klimat, piękno krajobrazu oraz jej położenie sprawiają, iż w Brennej odbywają się w ciągu roku różne imprezy. W lecie i na jesieni odbywają się imprezy typu: "Pieczenie barana", rajdy i zloty turystyczne. W zimie czekają na turystów liczne atrakcje takie jak "Zimowy karnawał". W czasie jego trwania organizowane są m.in. kuligi z pochodniami, Bieg Narciarski o Puchar Wójta.
Do głównych atrakcji turystycznych Brennej gwarantujących niezapomniany wypoczynek należy zaliczyć: Ludowy Klub Sportowy Beskid, Ośrodek Jazdy Konnej Hucuł, Przystanie wodne na Hołcynie i na Leśnicy, Schronisko PTTK na Błotnym, Jaskinię pod Trzema Kopcami, Park rekreacyjny.
W Brennej mają również swój początek liczne szlaki turystyczne, na trasie których można podziwiać niezapomniane widoki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz